Potrebujem
poradiť

Potrebujem
poradiť

floating icon

Radi vám zodpovieme všetky vaše otázky ohľadom možností financovania.

Dohodnúť stretnutie

Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) dosiahla v prvom polroku 2021, v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, vyšší prevádzkový zisk pred tvorbou opravných položiek a znížila náklady

Slovenská záručná a rozvojová banka dosiahla v prvom polroku zisk 1,9 mil. eur. Podarilo sa jej znížiť prevádzkové náklady o 14 % na 4,4 mil. eur. Prevádzkový zisk pred tvorbou opravných položiek banke medziročne stúpol o 16% na 3,5 mil. eur.

„Naše výnosy za prvý polrok ovplyvňuje minuloročná výplata dividend našej dcérskej spoločnosti SIH, ktorá bola tento rok oproti roku 2020 polovičná,“ hovorí predseda predstavenstva a generálny riaditeľ banky Peter Dávid a pokračuje: „Bez vplyvu tejto skutočnosti naše výnosy narástli napriek komplikovanej situácii oproti 1. polroku 2020 o 4% na 7,53 mil. eur.“

Banka oproti minulému roku vytvorila tiež výrazne vyššie opravné položky vo výške 1,5 mil. eur (1. polrok rok 2020: 53 tis. eur).

„Hoci pre banku pripravujeme rozvojovú stratégiu a máme ambíciu výraznejšie podporiť malých a stredných slovenských podnikateľov, v oblasti hospodárenia sme konzervatívni. Našim zámerom je pripraviť sa na potenciálne horšie časy“, komentuje tvorbu opravných položiek predseda predstavenstva Dávid.

SZRB hrá dôležitú úlohu pri pomoci slovenským podnikateľom v náročných korona časoch, keď poskytuje úvery malým a stredným podnikom v rámci úverových programov Podnikateľ 2020 a SIH. V ďalších týždňoch bude SZRB administrátorom pomoci štátu cestovným kanceláriám a ich klientom.

Slovenská záručná a rozvojová banka bola založená ako štátny peňažný ústav v roku 1991, od roku 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát, ktorý svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva financií SR. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku.

Stiahnuť tlačovú správu

Ďalšie tlačové správy